Kredyty gotówkowe z niskim oprocentowaniem

Boisz się, że Twoje zadłużenie będzie zbyt kosztowne i trudno będzie Ci je spłacić? Jeżeli przed podpisaniem umowy odpowiednio zadbasz o warunki kredytu możesz czuć się pod tym względem spokojnie. Choć znane są historie osób, które nie radzą sobie z zobowiązaniami finansowymi, warto pamiętać, że już niemal co drugi Polak posiada na swoim rachunku kredyt lub pożyczkę. Zaledwie niewielki odsetek wszystkich zadłużonych nie wywiązuje się w terminie ze spłaty. Ranking kredytów gotówkowych z pewnością pomoże Ci zdecydować się na najtańsze zadłużenie. W tym artykule podpowiemy Ci jak przeglądać porównanie kredytów i na które informacje musisz koniecznie zwracać uwagę. Przekonaj się, że w kilka minut możesz zaoszczędzić sobie wielu problemów i dowiedzieć się w jaki sposób bezpiecznie zdobyć potrzebne Ci pieniądze.

Nie daj się oszukać

Rozpoczyna się sezon urlopów i to właśnie teraz wiele osób chce skorzystać z dodatkowych pieniędzy, które pozwolą zrealizować wszystkie wakacyjne plany. Nie decyduj się jednak na podpisanie umowy bez znajomości dostępnych ofert. Może się to skończyć niekorzystnie dla Twojego portfela kiedy rozpoczniesz spłatę pożyczki. Zanim podejmiesz decyzję zastanów się ile pieniędzy potrzebujesz, jak wygląda Twoja sytuacja finansowa i czy orientujesz się wśród dostępnych usług. Aktualny ranking kredytów gotówkowych 2015 pozwoli Ci poznać najważniejsze informacje dotyczące przynajmniej kilkunastu najlepszych ofert bankowych. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut i porównasz interesujące Cię usługi. Aby nie zaciągnąć zadłużenia, które posiada dodatkowe, ukryte koszta sprawdzaj dokładnie wszystkie opłaty, które czekają na Ciebie jako usługobiorcę.

To firmy pożyczkowe najczęściej wykorzystują niedokładne umowy i wymagają od Klientów coraz więcej pieniędzy, m.in. za wizyty pracowników firmy w domu Klienta lub wiadomości przypominające o zbliżającym się terminie spłaty raty.

Zwracaj uwagę na najważniejsze warunki w umowie

Większość osób wierzy w reklamy banków i parabanków. Jednak informacje podawane w spotach reklamowych często różnią się od rzeczywistych warunków jakie stawia bank. Zawsze sprawdzaj nie tylko oprocentowanie nominalne kredytu ale także inne koszty przewidziane przez instytucję. Należą do nich: opłata przygotowawcza, prowizja za udzielenie kredytu, opłata za wcześniejszą spłatę zadłużenia. Obecnie, gdy stopy procentowe NBP są bardzo niskie, wiele banków podwyższa marżę. Dlatego też ważne jest by zdawać sobie z tego sprawę i brać pod uwagę takie koszta wybierając zobowiązanie.

W porównaniu całkowitego kosztu kredytu przydatne jest sprawdzenie wysokości miesięcznych rat, a także RRSO czyli rzeczywistej rocznej stopy procentowej. Banki mają obowiązek przedstawiać takie informacje, jednak najczęściej jest to robione wyłącznie na życzenie Klienta. Dodatkowo musisz pamiętać, że warunki umowy zawsze zależą od sytuacji w jakiej znajduje się kredytobiorca. Poza sprawdzeniem rankingu pożyczek możesz także wysłać niezobowiązujący wniosek, który pozwoli Ci poznać konkretne oferty banków zgodne z Twoimi możliwościami finansowymi.